ליאור דגן

מורה – טיפול בלקויי למידה

איזור פעילות:
צפון

על עצמי:
הנני מורה מוסמך ובעל תואר שני בלשון עברית עם התמחות בלקויי קריאה. מכין לבגרות במקצועות שונים, ומטפל בלקויי למידה – ילדים, בני נוער ומבוגרים – בשיטה ייחודית שפיתחתי.
השיטה מתבססת על המחקר שערכתי במסגרת התואר השני, על ניסיוני בהוראה במסגרות שונות (פירוט בהמשך) ועל חוויותי האישיות כלקוי זמן ומרחב (דיסאוריינטציה – על כך אני מספר בהרצאות ובמופע “זמן להתחיל לחיות”). השיטה מאפשרת שילוב עבודה על תכנים לימודיים עם עבודה על כישורים חברתיים, העלאת הביטחון העצמי, התמודדות נכונה עם לקויות, ועוד.
אני נוהג לשלב בעבודתי משחקים וסיפורים, גם בעבודה עם נוער ומבוגרים.
עבודתי עם תלמידים מתבססת במידה רבה על גישתו של יאנוש קורצ’ק, גישה שאני מרצה על יישומה במסגרות שונות.

חלק מהניסיון שלי:
1. ניהול צוות מורים לילדי צד”ל בבי”ס תיכון אזורי גליל מערבי.
2. הוראת מתמטיקה, אנגלית ולשון בבית רות – מכון לאבחון וטיפול בלקויי למידה בחיפה.
3. תגבור והכנה לבגרות עם ילדים מתקשים ולקויי למידה בכיתות י’-י”ב בבי”ס
תיכון אזורי גליל מערבי.
4. סיוע לסטודנטים לקויי למידה מטעם אוניברסיטת חיפה.
5. הקמת מרכז למידה והדרכת צוות המורים בנושא בבי”ס תיכון לנוער בסיכון
(ברנקו-וייס מרום הגליל).
6. בניית תכנית להקניית קריאה ולטיפול בבעיות אלימות בקרב ילדי פליטים מדרפור
בביה”ס היסודי רמת אביב ג’.
7. עבודה בפרוייקט קדם עתידים בשלומי ובנהריה בהכנה לבגרות באנגלית,
במתמטיקה, בהיסטוריה ובלשון.

אז… מדוע להגיע דווקא אליי?
1. שיטתי מאפשרת עבודה במספר תחומים בו זמנית. לדוגמא, אני יכול לעבוד עם תלמיד במתמטיקה, ותוך כך ללמדו, באופן יישומי ומעמיק, הבעה בע”פ ובכתב.
2. התלמיד מפעיל חשיבה ורגש במהלך הפעילות הלימודית. התלמיד לומד ליהנות מהלמידה.
3. בעבודתי אני עושה שימוש רב בכישוריי כמספר סיפורים, ובדרך זו אני עובד על תכנים לימודיים שונים – לשון, מתמטיקה וכו’, כמו גם פיתוח מיומנויות חברתיות והגברת יכולת הקשב והריכוז.

עלות לשעה/מוצר:
1. אבחון בשיטה שלי – מפגש שבמהלכו אני מפעיל כלים שפיתחתי בעקבות המחקר שערכתי באוני’ חיפה. בפגישה זו אני מאבחן את הגורמים לדבר המהווה קושי עבור האדם שמולי – בתחום הלימודי והחברתי. בשיטתי ניתן לבודד גורמים בסיסיים ביותר, למשל רכיבים שונים של הפעלת ידע לשוני המשפיעים על איכות הקריאה והבנת הנקרא, או רכיבים של דפוסי התנהגות המשפיעים על ההתנהלות בחברה. חשוב להדגיש: אין מדובר באבחון המקנה הקלות/התאמות כלשהן. משך המפגש: 60 דקות. עלות: 130 ש”ח.
 
2. עבודה פרטנית עם ילד לקוי למידה – תהליך סיוע לילדים, בעיקר לקויי למידה. התהליך מורכב מבניית תוכנית אישית המותאמת לצרכי התלמיד. התוכנית כוללת שיעורים פרטניים וליווי ההורים וצוות המורים בבית הספר. משך כל שיעור: 60 דקות. עלות כל שיעור: 130 ש”ח.

3. עבודה פרטנית עם מבוגר לקוי למידה – תהליך שבו התלמיד לומד להתמודד באופן נכון ומיטיב עם הלקות שלו. משך כל שיעור: 60 דקות. עלות כל שיעור: 130 ש”ח.

4. שיעורים פרטניים לתלמידים בכל הרמות, כולל הכנה לבגרות – שיעורים פרטניים במתמטיקה, בלשון, בהיסטוריה ועוד. משך כל שיעור: 60 דקות. עלות כל שיעור: 130 ש”ח.

5. הרצאה: עולמו הרגשי של ילד לקוי למידה – ההרצאה שמה את נושא לקויי הלמידה באור ברור ומובן, מבהירה את כל המושגים בלשון שווה לכל נפש ומקשרת בין תכנים מדעיים לסיטואציות יומיומיות. כמו כן, מובהרות בהרצאה לקויות שבאות לידי ביטוי שלא במסגרת הלימודית. בהרצאה מושם דגש על דרכים להתמודדות ועל כלים יישומיים למורים ולהורים. משך ההרצאה: 90 דקות. עלות: 1200 ש”ח + מע”מ.

פרטי התקשרות:
liordagan@walla.co.il
0522933025

אתרים:
ליאור דגן – למידה בראייה אחרת
מרכז למידה – ליאור דגן
 - טיפול בלקויי למידה, שיעורים פרטניים, הרצאות.

 

 


הוספת תגובה